Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Критика діяльності Державної податкової служби щодо не повного надання інформації про сплату податків третіми особами

20.02.2013

Джерело: http://paralleli.if.ua/news/29602.html, 15.02.13

ДПС: Дані про платників податків - інформація з обмеженим доступом

 

Правовідносини щодо надання доступу до інформації в Україні регулюються нормами Конституції України, Закону України «Про доступ до публічної інформації», іншими актами законодавства.

Конфіденційна інформація  -  інформація,  доступ  до  якої обмежено  фізичною  або  юридичною особою,  крім суб'єктів владних повноважень,  та яка може поширюватися у визначеному ними  порядку за  їхнім  бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Розпорядники інформації, визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації»,  які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати  її  лише  за  згодою  осіб,  які  обмежили  доступ  до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 21 Податкового Кодексу України визначено обов'язки і відповідальність посадових осіб контролюючих органів. Зокрема, згідно з підпунктом 21.1.6 пункту 21.1 посадові особи контролюючих органів зобов'язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що одержується, використовується, зберігається під час реалізації покладених на них функцій.

У випадку, якщо Запит стосується конкретних платників податків, то згідно із вимогами статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Запитувачі вправі звертатися до органів влади із запитом щодо надання будь-якого офіційного документа, який стосується їх особисто. У запиті Закон «Про доступ до публічної інформації» передбачає зазначення прізвища, ім'я та по батькові запитувача, документа, письмової або усної інформації, що його цікавить, та адреси, за якою він бажає одержати відповідь.

Інформація про обсяги сплачених податків, відноситься до інформації стосовно платників податків, яка одержана органами державної податкової служби у зв’язку з виконанням покладених на них функцій, а не до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном.          

Державна податкова служба в області нагадує, що відповідно до ст.23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право оскаржити  рішення,  дії  чи  бездіяльність розпорядників інформації до суду відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.