Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Критика працівників Івано-Франківської митниці ДФС щодо оформлення російських добрив під виглядом білоруських

19.07.2017

Джерело:http://shablya.if.ua/prykarpattia/10065-nardep-zvynuvatyv-prykarpatskoho-mytnyka-v-oformlenni-rosiiskykh-dobryv-pid-vyhliadom-biloruskykh.html

 

"Нардеп звинуватив прикарпатського митника в оформленні російських добрив під виглядом білоруських"


Позиція Івано-Франківської митниці ДФС:

З приводу критичної інформації, яка була оприлюднена у ЗМІ щодо митного оформлення “російських добрив під виглядом білоруських” посадовими особами митного поста “Калуш” Івано-Франківської митниці ДФС повідомляємо наступне.

У зоні діяльності Івано-Франківської митниці ДФС товар “добрива мінеральні або хімічні, азотні: -сечовина (карбамід)…”, починаючи з 2009 року імпортує одне з підприємств м. Калуша.

За інформацією з офіційного сайту, завод підприємства побудований на території промислової площадки в м. Калуш, Івано-Франківської області протягом 2005-2007 рр. На сьогодні на підприємстві працює 70 працівників. Виробничі потужності підприємства складають біля 100 тис. тон в рік, 25 тис. тон з яких карбамідо – формальдегідний концентрат та формалін, решта – карбамідо-формальдегідні та меламінові смоли різноманітного призначення.

Окрім цього, це підприємство є одним з найбільших виробників карбамідоформальдегідних смол типів E-1, ½ Е-1 і Е-0 та меламінових смол UMF, MUF, MF в Україні. Така продукція використовується, в основному, в деревообробній промисловості для випуску деревостружкових плит різного призначення: ДСП, ДВП, МДФ, ХДФ, OSB, фанери та інших продуктів меблевої галузі.

Основною перевагою підприємства є те, що воно єдине в Україні з виробництва низькотоксичних смол (з низькою емісією формальдегіду), які знаходять широке застосування, не тільки в традиційній деревообробній промисловості, але й в  електротехнічній галузі, машинобудуванні, будівництві, у виробництві будівельних та утеплювальних матеріалів, тощо.

В продовж поточного року, до введення в дію антидемпінгових заходів (до 22.05.2017) митним постом “Калуш” Івано-Франківської митниці ДФС було здійснено 11 митних оформлень цього товару походженням з Російської Федерації загальною вагою понад 1,5 тис. тон та стягнуто біля 3 млн. грн., а також 1 оформлення у кількості 250 тон зі сплатою митних платежів у сумі 320 тис. грн. – з Республіки Білорусь.

Після введення антидемпінгових заходів (з 22.05.2017) митним постом “Калуш” було проведено 4 митних оформлень загальною вагою понад 400 тон зі стягненням 1,5 млн. грн. походженням з Російської Федерації зі сплатою антидемпінгового мита та 3 оформлення в обсязі 800 тон зі сплатою 930 тис. грн. – з Республіки Білорусь.

Звертаємо увагу, що у 2016 році, окрім інших товарів калуського підприємства, митницею було оформлено 8 імпортних поставок карбаміду у кількості 1,4 тис. тон походженням виключно з Республіки Білорусь.

Отже опублікована інформація не відповідає наведеним вище даним, оскільки імпорт карбаміду з Республік Білорусь і з Російської федерації здійснювався як до введення антидемпінгових заходів так і після.

Крім цього, інформуємо, що у всіх випадках оформлень з Республіки Білорусь імпортером для підтвердження країни походження товару надавались оригінали сертифікатів про походження товару форми СТ-1 та актів експертизи походження товару  Білоруської  торгово-промислової палати у відповідності до вимог Митного кодексу України та Правил визначення країни походження товарів, затверджених Рішенням Ради глав урядів СНД від 30 листопада 2000 року, ратифікованих Верховною Радою України 17.12.2008.

Водночас, слід відзначити, що питання зміни ринків імпортної сировини, у тому числі до чи після введення антидемпінгових заходів вочевидь стосується логістики зовнішньоекономічної діяльності і є виключною компетенцією самого імпортера.

Окрім цього, зазначаємо, що Івано-Франківська митниця ДФС є завжди відкритою для співпраці і конструктивного діалогу.