Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо ситуації навколо перевірки ТОВ «Продовольча компанія Екопродукт»

09.07.2015 -

Широкого резонансу у ЗМІ набула інформація щодо результатів проведеної працівниками органів ДФС в Івано-Франківській області планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства Товариства з обмеженою відповідальністю «Продовольча компанія Екопродукт». Як повідомлялось, податківці донарахували підприємству 11 мільйонів гривень штрафних санкцій, однак його власники не погоджуються з порушеннями, виявленими ревізорами та викладеними в акті перевірки.

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що в ході планової виїзної документальної перевірки ТОВ «ПК Екопродукт», проведеної податківцями, виявлено ряд порушень діючого податкового законодавства.

Зокрема, підприємством неправомірно віднесено до витрат майже 16 мільйонів гривень маркетингових послуг, не пов’язаних з господарською діяльністю. При цьому, первинні документи, надані податківцям під час перевірки, не містять чіткої інформації стосовно змісту та обсягу наданих послуг, обґрунтувань формування вартості таких послуг.

Також ТОВ «ПК Екопродукт» не включено до  доходів 1,8 мільйона гривень протермінованої кредиторської заборгованості. В ході перевірки встановлено, що 4 підприємства, яким емітовувались векселя, припинили свою діяльність. Відповідно до норм Податкового кодексу України зазначена кредиторська заборгованість є безнадійною та підлягає віднесенню до доходів підприємства й оподатковується.

Як наслідок, податківці донарахували до бюджету більше 9 млн. грн. податкових платежів, зокрема 3,4 млн. грн. податку на прибуток, 3,1 млн. грн. податку на додану вартість та збільшено авансові платежі з податку на прибуток в сумі 2,6 млн. грн.

Необхідно зазначити, що чинне законодавство передбачає право платника подати свої заперечення до акту перевірки у разі незгоди з висновками податківців. Відповідне заперечення, у розгляді якого може взяти участь платник податків, розглядається керівництвом податкової інспекції. На подання заперечення у платника податків є п’ять робочих днів з дня отримання акту перевірки, стільки ж часу відводиться законодавством і податківцям на його розгляд. Важливим є те, що разом із запереченням платник може надати документи, які на його думку підтверджують правомірність тієї чи іншої операції тощо.

У випадку незгоди платника з результатами розгляду його заперечення та податковим повідомленням – рішенням, яке виноситься та надсилається платнику після такого розгляду, підприємець має можливість оскаржити таке рішення в адміністративному та судовому порядку.

Податківці наголошують, що сьогодні фіскальна служба області є відкритою для бізнесу і громадськості. При Головному управлінні ДФС в області створено насправді дієвий дорадчий орган – Громадську раду, до складу якої увійшли більше сорока представників інститутів громадянського суспільства Івано-Франківщини.

Зазначений дорадчий орган не залишив поза увагою конфліктну ситуацію між платником податків та податківцями. Відтак, результати планової виїзної перевірки підприємства, розглянуто 2 липня 2015 року під час відкритого засідання робочої комісії з питань діяльності територіальних органів фіскальної служби, яка працює у складі Громадської ради. На зустрічі були присутні як податківці так і посадові особи ТОВ «ПК Екопродукт», а також інші представники бізнесу та засобів масової інформації області.

Учасники заходу, маючи можливість вислухати позицію як платника податків так і контролюючого органу, підкреслили необхідність забезпечення чіткого дотримання вимог діючого законодавства всіма сторонами. Також керівнику підприємства рекомендовано звернутися до професійних аудиторів для проведення аудиту господарської діяльності ТОВ «ПК Екопродукт». В свою чергу, керівництво підприємства висловило готовність разом з запереченням до акту перевірки надати додаткові підтверджуючі документи, які нібито не враховані ревізорами.

Зі своєї сторони податківці висловили готовність до прозорого розгляду заперечення до акту перевірки за участі представників підприємства та запевнили, що у випадку виявлення порушень діючого законодавства зі сторони працівників фіскального органу, останніх притягнуть до відповідальності.

Як повідомлено під час зустрічі членів комісії Громадської ради та представників бізнесу, яка відбулася з ініціативи податківців 9 липня п.р., підприємство подало свої заперечення до акту перевірки, однак без жодних додаткових документів.

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області й надалі інформуватимуть про подальший розгляд цієї резонансної справи.