Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ірина Столярик: Можна констатувати позитивну динаміку розвитку бізнесу в нашій області

25.10.2017

Підбиваючи підсумки роботи фіскальної служби Прикарпаття за 9 місяців поточного року, можна констатувати позитивну динаміку розвитку бізнесу в Івано-Франківській області, а також стрімкий ріст державного та місцевих бюджетів, Пенсійного фонду. Про це під час прес – конференції для провідних засобів масової інформації області заявила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, збільшенню надходжень сприяє не лише свідома позиція платників податків, а і кропітка робота податківців. Це і вдосконалення процесів адміністрування податків і зборів, контрольно – перевірочної роботи, налагодження належної співпраці з іншими контролюючими органами, проведення активної роз’яснювальної роботи тощо. 

«Якщо коротко в цифрах, то за цей період до бюджетів всіх рівнів та Пенсійного фонду забезпечено надходжень у розмірі 9,3 мільярда гривень, що на 2,7 млрд. гривень більше ніж минуло річ, - сказала Ірина Столярик. -  Враховуючи кількість податківців в області на одного працівника припадає майже 14 мільйонів гривень, мобілізованих до бюджету та Пенсійного фонду».

Посадовиця відмітила приріст поступлень по основних бюджетоформуючих платежах, зокрема податку на додану вартість – надійшло 902 мільйони гривень, або на 17 відс. більше ніж минулоріч, податку на прибуток  - 299,5 мільйона гривень, або на 7 відс. більше, рентної плати за користування надрами   - 1,5 мільярда гривень, або  на 113 відс. більше.

Наголошено на зростанні надходжень до місцевих бюджетів. Основним джерелом їх доходів залишається податок на доходи фізичних осіб, рівень сплати якого підвищився на 52 відс. та склав 2,4 мільярди гривень. Збільшились також надходження земельного податку - надійшло 367 млн.грн., або на 17 відс. більше ніж минулоріч, та єдиного податку – 335 мільйонів гривень, або на 48 відс. більше. Також на 49 відсотків зросли надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та склали понад 2,6 млрд. гривень.

Щодо бізнесової активності, Ірина Столярик відмітила ріст суб’єктів господарювання, які започаткували власну справу в цьому році.

«Ми практично вийшли на ту саму кількість зареєстрованих платників, яка була на початок року, а це майже 71 тисяча юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, - сказала вона. - Усі ми пам’ятаємо, що багато підприємців закривалося в кінці минулого та на початку цього року через нововведення стосовно сплати ЄСВ, якими усі підприємці, незалежно від того, здійснюють вони діяльність чи ні, були зобов’язані сплачувати єдиний  внесок. Через це ми фактично «втратили» 7,8 тисяч підприємців.  Хоча для справедливості необхідно зазначити, що багато з них це ті, які протягом останніх років не здійснювали підприємницької діяльності, подавали порожню декларацію раз на рік та не сплачували жодних податків». 

Головний податківець області нагадала, що зареєструвати власну справу стало простіше. Тобто підприємцем можна стати протягом доби і для цього платникам податків тепер не потрібно звертатись до податкових органів для взяття на облік. Достатньо подати відповідні документи державному реєстратору, а всі процедури подальшої реєстрації оперативно здійснюються без його участі. Припинити підприємницьку діяльність теж можна протягом доби подавши відповідну заяву державному реєстратору.

«Однак, хочу зауважити, що підприємці продовжують обліковуватись у органах ДФС як  платники податків до завершення процедури зняття з обліку та сплати ними всіх податкових зобов’язань», - сказала Ірина Столярик.

Також посадовиця повідомила, що із ростом кількості суб’єктів господарювання майже на 12 відсотків зменшилась кількість звернень і скарг платників до органів ДФС. Позитивна динаміка, за її словами, спостерігається і щодо контрольно-перевірочної роботи, яку проводять податківці.

«Кількість перевірок суб’єктів господарювання цьогоріч зменшено в 1,1 рази, - повідомила Ірина Столярик. - При цьому ми продовжуємо працювати над підвищенням їх ефективності – до бюджету за 9 місяців ц.р. донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму 70 млн. грн., що на 30 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року».

Фотоматеріали по темі

/
  • Прес-конференція начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірини Столярик