Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Роман Панасюк розповів про особливості кампанії декларування – 2016

14.01.2016

Про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих у минулому році, та її новації розповів на прес-конференції заступник начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Роман Панасюк.

Як зауважив посадовець, добровільне декларування доходів є загальноприйнятою практикою в усьому світі і свідчить про податкову культуру громадян та їх свідоме виконання конституційного обов’язку. Щорічне декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України. Зокрема, громадяни, які в минулому році отримували доходи від особи, яка не є податковим агентом, від надання в оренду або житловий найм нерухомості, доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, іноземних доходів, доходів, отриманих від двох і більше податкових агентів, доходів від провадження незалежної професійної діяльності, інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством повинні зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня 2016 року подати податкову декларацію, а також сплатити податок з таких доходів.

За словами Романа Панасюка, кампанія декларування у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. «Минулорічні доходи громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859. Ця декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно відображати податкові зобов’язання з військового збору», - зазначив посадовець. - Крім цього, в новій декларації передбачено визначення платників податків за категоріями, а саме: громадянин, особа, яка проводить незалежну професійну діяльність,  підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та зменшено кількість додатків».

Слід зазначити, що терміни для подання декларації про майновий стан і доходи залежать від обраної категорії платника. Так, громадяни та особи, які проводить незалежну професійну діяльність зобов’язані задекларувати свої доходи до 01 травня 2016 року. Фізичні особи-підприємці – звітують протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

Роман Панасюк також звернув увагу, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році. Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Таке право мають платники податку на доходи фізичних осіб, які в 2015 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення, проценти за іпотечним житловим кредитом та інші витрати, зазначені в статті 166 Податкового кодексу. При цьому правом на податкову знижку громадяни можуть скористатися упродовж усього 2016 року.

Посадовець також нагадав, що подавати  податкову  декларацію  про майновий стан і доходи до  органів ДФС в Івано-Франківській області можна особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронній формі.

Слід додати, що на допомогу фізичним особам – підприємцям та громадянам на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області функціонує банер «Декларуємо по-новому», в якому розміщена актуальна інформація щодо осіб, які зобов’язані подавати декларацію, випадки, коли така декларація не подається, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.

Довідково: в 2015 році громадянами області подано 14 тисяч декларацій про майновий стан і доходи, отриманих у 2014 році. Задекларована в них сума податку на доходи фізичних осіб склала 15,5 мільйонів гривень. На сьогодні до бюджету надійшло 15,1 мільйон гривень.

Крім цього минулоріч подано 7 715 декларацій на податкову знижку. Сума податку на доходи фізичних осіб, заявлена до відшкодування склала 7,9 мільйонів гривень.

Фотоматеріали по темі

/
  • Прес-конференція заступника начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Романа Панасюка