Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Сергій Шийчук: Івано-Франківська митниця готова до впровадження Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом

28.12.2015

Прикарпатська митниця повністю готова до впровадження положень Угоди про асоціацію з Євросоюзом і зони вільної торгівлі. Про це під час прес-конференції повідомив в.о.начальника Івано-Франківської митниці Сергій Шийчук.

«Ми провели ряд навчань, семінарів, тренінгів для суб’єктів зовнішньоекономічної торгівлі, під час яких було змодельовано і практично відпрацьовано ситуації з контролю та видачі сертифікатів форми EUR.1 про походження товарів, - сказав посадовець. - Служба робить ставку на процеси, які дозволяють економити час платника, не втрачаючи при цьому контролю якості за митними процедурами, адже в умовах реформування державної фіскальної служби митниця взяла на себе зобов’язання максимально спростити митні формальності, скорочення часу митного контролю, зменшення кількості документів необхідних для митного оформлення».

За його словами, реалізація економічної частини Угоди тісно пов’язана з митно-тарифним регулюванням. Для учасників Угоди запроваджується великий спектр тарифних пільг та преференцій, тобто мито на деякі товари зменшується або взагалі скасовується. 

Для застосування преференційних ставок ввізного мита або звільнення від сплати мита, встановлених в Угоді, видається Сертифікат форми EUR.1, який надається, як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження. З нового року контроль і видача зазначених сертифікатів  здійснюватиметься митними органами.

Також одним із пунктів Угоди, передбачено, надання митними органами окремим підприємствам статусу уповноваженого експортера. На практиці, це означатиме, що підприємство самостійно визначатиме та декларуватиме країну походження товарів і засвідчуватиме сертифікат EUR.1, що дозволить прискорити процедуру експорту товару.

Так  само, одним із ключових моментів положень Угоди є поступове створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Зокрема, кожна сторона зменшуватиме або скасовуватиме мито на товари, що походять з іншої сторони, відповідно до графіків, протягом 10 років.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року передбачається впровадження економічної частини Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони. Угоду ратифіковано Законом України «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з  атомної  енергії   і їхніми   державами - членами, з  іншої  сторони»   від  16  вересня  2014 року № 1678-VII.


Читайте також:

Митники Івано-Франківщини щодня забезпечують до бюджету 6,5 мільйона гривень

Сергій Шийчук: Прикарпатські підприємства переорієнтовуються з російського ринку на ринки ЄС

 

Фотоматеріали по темі

/
  • Прес-конференція в.о.начальника Івано-Франківської митниці ДФС Сергія Шийчука