Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо порядку складання звіту про контрольовані операції

30.08.2019

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що Державною фіскальною службою України у листі від 23.08.2019 №24465/7/99-99-15-02-01-17 надано роз’яснення щодо змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції.

У вищевказаному листі зазначено, що 09.08.2019 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.06.2019 № 242, яким затверджено зміни до форми та порядку складання звіту про контрольовані операції.

Зокрема, у формі Звіту до таблиці "Загальні відомості про контрольовані операції" додано новий підсумковий рядок загальної суми контрольованих операцій із контрагентом. Внесено зміни до форми Інформації про пов'язаних осіб та до кодування ознак пов'язаності осіб.

Оновлено порядок заповнення звіту.

Так, у розділі III «Порядок заповнення основної частини Звіту «Загальні відомості про контрольовані операції» пункт 2 щодо зазначення сторони контрольованої операції у графі 2 Звіту доповнено новим абзацом:

«У разі здійснення господарських операцій (у тому числі внутрішньогосподарських розрахунків) між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні зазначається повне найменування нерезидента».

Таким чином, додано нові об’єкти контролю за трансфертним ціноутворенням, - постійні представництва складатимуть Звіт за умови, що обсяг господарських операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік. Уточнено, що для визнання контрольованими операціями також враховуються внутрішньогосподарські розрахунки між нерезидентом та його постійним представництвом.

При цьому для постійного представництва нерезидента не встановлено критерію щодо обсягу отриманого річного доходу за відповідний податковий (звітний) рік, для визнання господарських операцій контрольованими.

У розділі IV «Порядок заповнення додатка до Звіту» основні зміни стосуються доповненням положень щодо контрольованих операцій між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Слід звернути окрему увагу на зміни у кодах ознаки пов’язаності осіб.

Так, додаток 2 «Код ознаки пов’язаності осіб» до Порядку викладено у новій редакції. Такими новими критеріями є:

1)для юридичних осіб:

кінцевим бенефіціарним власником (контролером) таких юридичних осіб є одна і та сама фізична особа — у додатку 2 присвоєно код ознаки 508;

повноваження одноособового виконавчого органу таких юридичних осіб здійснює одна і та сама особа - код ознаки 509;

2)для фізичної особи та юридичної особи:

фізична особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи - код ознаки 515.

У зв’язку з цим коди ознаки, які у попередній редакції додатка 2 мали коди 508-512 та 513-515, в оновленій редакції цього додатка відповідають кодам 510-514 та 516-518 відповідно.

Також нагадаємо, що з 01.01.2018 уточнено критерій щодо розміру частки володіння фізичних осіб корпоративними правами юридичних осіб через ланцюг - у розмірі, що становить 20 і більше відсотків.

Звертаємо увагу, що Звіт про контрольовані операції, здійснені платниками податків протягом 2018 звітного року, заповнюється та подається за оновленою формою та в порядку, затвердженими наказом № 242. Термін подання звіту про контрольовані операції до 1 жовтня поточного року.

Водночас Звіти за 2018 рік, подані платниками до набрання чинності наказом № 242 та запровадження можливостей надання Звіту за оновленою формою, вважаються дійсними.

Додаткові матеріали