Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ірина СТОЛЯРИК: Бізнесу слід працювати в правовому полі, не чекаючи притягнення до відповідальності за неоформлених найманих працівників та виплати зарплати в «конверті»

13.08.2019

«З початку року роботодавці Прикарпаття офіційно працевлаштували 52349 осіб. Про це свідчать подані платниками до органів ДФС повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників», - зазначила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, офіційне оформлення найманих працівників та підвищення рівня заробітної плати є результатом проведених заслуховувань роботодавців на комісіях, створених при держадміністраціях. Зокрема, за 7 місяців п.р. заслухано та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками 807 підприємств та 594 фізичних осіб-підприємців.

Також, з метою легалізації найманої праці, впродовж 7 місяців поточного року податківці провели перевірки 109 платників, які мали потенційні «трудові» ризики. За результатами перевірок встановлено, що окремі суб’єкти господарювання, не дотримувались податкового та трудового законодавства. Зокрема, виявлено 22 суб’єкти господарської діяльності, які використовували працю 38 неоформлених найманих осіб без належного оформлення з ними трудових відносин та 13 випадків провадження фізичними особами господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання. Також виявлено порушення роботодавцями податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів фізичним особам, в результаті донараховано до сплати 9,5 млн грн податків та зборів.

«Працівник, який отримує зарплату в «конверті» офіційно вважається непрацюючим, йому не зараховується страховий стаж, а відповідно й не буде одержувати пенсію по віку, його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій. Також не буде права на відпустку, на оплату лікарняних і допомоги по безробіттю, на охорону праці та на соціальне страхування. Що стосується роботодавців, то у разі використання ними праці неоформлених працівників, несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних соціальних гарантій громадян, то для них чинним законодавством передбачена значна фінансова відповідальність, - зазначила Ірина Столярик. – Тому, бізнесу слід працювати в правовому полі, не чекаючи притягнення до відповідальності за неоформлених найманих працівників та виплати зарплати в «конверті»».

Керівник фіскальної служби області підкреслила, що боротьба з тіньовими доходами та легалізація найманих працівників – один з основних пріоритетів роботи служби у поточному році. Адже саме завдяки детінізації ринку зайнятості громадяни отримують офіційне працевлаштування, відтак й соціальну захищеність, а бюджети та соціальні фонди – додаткові надходження.