Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відбулось засідання громадської ради при фіскальній службі області

12.06.2019

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбулось чергове засідання громадської ради, участь в якому взяли начальник ГУ ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик та начальник Івано-Франківської митниці Василь Ватаманюк.

Начальник ГУ ДФС області Ірина Столярик поінформувала членів дорадчого органу про підсумки роботи служби. Зокрема зазначила, що за 5 місяців п.р. до зведеного бюджету Івано-Франківщини  надійшло 4,9 млрд грн, що на 753,8 млн грн більше ніж в аналогічному періоді минулого року. З них до державного бюджету поступило 2,5 млрд грн, до місцевих бюджетів – 2,4 млрд гривень.

Ірина Столярик звернула увагу, що впродовж останніх років спостерігається збільшення доходів місцевих громад, в основному за рахунок податку на доходи фізичних осіб. За її словами, це є наслідком збільшення офіційно зареєстрованих найманих працівників, виведення з тіні виплати заробітної плати «в конвертах» та підвищення розміру середньої заробітної плати.

Також Ірина Столярик відзначила позитивні зміни і у бізнесовій активності суб’єктів господарювання Прикарпаття. «Не може не тішити факт збільшення протягом останнього року кількості суб’єктів господарювання. За останні 12 місяців кількість платників зросла на 3,3 тисячі осіб, - сказала очільниця.- Думаю, збільшення платників податків, свідчить не лише про сприятливий бізнес-клімат та економічне відновлення Прикарпаття, а й є хорошим індикатором і для нас – фахівців фіскальної служби області, адже свідчить, що ми рухаємось в правильному напрямку. Тому ми й надалі будемо покращувати стандарти обслуговування та працювати на благо платників».

Крім цього, Ірина Столярик поінформувала про проведення операції «Урожай». Зокрема зазначила, що основним її завданням є залучення до оподаткування прикарпатців - власників земельних ділянок площею понад 2 га, які власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, при цьому не сплачують податки чи мають необлікованих найманих працівників.

Також наголосила, що з травня п.р. активізовано роботу щодо виявлення порушень податкового законодавства суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері транспортних перевезень, та боротьбу з незаконними автозаправними станціями.

Про результати роботи Івано-Франківської митниці розповів її начальник Василь Ватаманюк. За його словами, за січень-травень цього року суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківщини сплатили до бюджету 1,7 мільярда гривень митних платежів. Це на 770 млн грн або на 79 відсотків більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

«Одночасно з виконанням головного завдання щодо забезпечення надходжень митних платежів до бюджету, працівники митниці здійснюють  боротьбу з митними правопорушеннями, - зазначив очільник Івано-Франківської митниці. - Так, за 5 місяців ц.р. порушено 101 адміністративну справу про порушення митних правил. Сума накладених штрафів в порівнянні з минулим роком збільшилась вдвічі та склала 2,7 млн гривень».

При цьому Василь Ватаманюк звернув увагу, на підвищенні якості виявлених порушень митних правил. За його словами, порушені цьогоріч справи, пов’язані в основному з порушенням прав інтелектуальної власності, здійсненням неправомірних операцій з товарами, митне оформлення яких не закінчено тощо.

Також очільник митниці наголосив, що з метою виявлення інформації щодо сумнівних та ризикових поставок товарів суб’єктами господарювання та забезпечення повноти сплати обов’язкових митних платежів, активізовано роботу з митними органами іноземних держав. Зокрема зазначив, що протягом січня-травня івано-франківськими митниками направлено 19 запитів іноземним організаціям, на 14 з яких вже отримано відповіді. За результатами опрацювання матеріалів складено 15 протоколів  про порушення митних правил за ознаками ст. 483 Митного кодексу України (переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю) на суму 2,6 млн гривень.

Крім цього, Василь Ватаманюк повідомив про початок операції «Бастіон». За його словами, основним завданням цієї операції є припинення формування «схемного податкового кредиту», використання товарів-«прикриття», що мають значно нижчу вартість та одночасно переміщуються з високоліквідними товарами, «піджаків», товарну контрабанду тощо.

Також членів громадської ради поінформовано про процес реорганізації органів державної фіскальної служби.

Підсумовуючи роботу засідання, голова громадської ради Ігор Вінтонюк звернув увагу на важливості продовження діалогу між громадськістю та податковими органами для розв’язання питань, які турбують бізнес та пошуку рішень у напрямі реформування податкового законодавства.