Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В Ланчині податківці області на зустрічі з представниками ОТГ обговорили основні напрямки роботи щодо резервів наповнення місцевих бюджетів

12.03.2019

В смт Ланчин Надвірняського району відбулась зустріч представників фіскальної служби області з представниками Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування та представниками Ланчинської, Переріслянської та Делятинської  об'єднаних територіальних громад щодо посилення податкової спроможності місцевого самоврядування.

Зокрема, під час заходу обговорено резерви надходжень з податку на доходи фізичних осіб, податку на нерухоме майно, земельного податку, акцизного податку, рентної плати тощо.

«Попри позитивну динаміку наповнення бюджетів об’єднаних територіальних громад, резерви їх збільшення ще не використані в повній мірі. Це стосується, в першу чергу, податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та податку на нерухоме майно, – зазначила заступник начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата. – У детінізації оподатковуваних доходів і майна громадян та суб’єктів господарювання, мають бути зацікавленні не тільки податківці, що є нашим основним завданням, але й місцеві громади, оскільки кошти, які надійдуть до їх бюджетів сприятимуть розвитку цієї громади».   

Також посадовець наголосила на зміні з 2019 року механізму оподаткування туристичним збором. Зокрема, повністю змінено елементи туристичного збору, передбачені Податковим кодексом України, а саме визначення бази оподаткування, ставок, платників, податкових агентів, порядку обчислення та сплати податкових зобов’язань, тому для забезпечення умов справляння туристичного збору у 2019 році місцеві органи влади мають  якнайшвидше прийняти відповідні рішення. Оскільки, рішення органів місцевого самоврядування з туристичного збору, які прийняті до 2019 року, не відповідають нормам Податкового кодексу.

Крім того, під час заходу учасники обговорили проблемні питання щодо сплати земельного податку, в тому числі за лісові землі, орендної плати, обґрунтованості встановлення пільг щодо земельного податку та повноти обліку суб’єктів та об’єктів оподаткування землі.

Також, під час зустрічі представникам ОТГ наголошено на важливості та необхідності проведення спільних зустрічей з керівниками підприємств та підприємцями, що здійснюють діяльність на території громади щодо сумлінної сплати податків та зборів, які в подальшому йдуть на розвиток відповідних територій.