Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Артисти, викладачі, адвокати, приватні нотаріуси та виконавці мають подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня

05.03.2019

В Головному управлінні ДФС в Івано - Франківській області інформують, що особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік до 1 травня 2019 року.

Податківці нагадують, що незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю. за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік в територіальних органах державної фіскальної служби за місцем свого проживання протягом календарних 10 днів відповідно до статті 65 Податкового кодексу України.

Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність здійснюється відповідно до положень статті 178 Податкового Кодексу України. Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності та подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за результатами 2018 року до 1 травня 2019 року, а також звіт щодо сум нарахованого ЄСВ. Суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації про майновий стан та доходи необхідно самостійно сплатити до 1 серпня 2019 року. Доходи отримані від незалежної професійної діяльності оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором – 1,5 відсотки. Крім того, самозайняті особи визначені платниками єдиного соціального внеску за ставкою, передбаченою ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску", яка на даний час складає 22% і не може бути меншою за мінімальний страховий внесок.

Іноземці та особи без громадянства, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи, є резидентами і у річній податковій декларації поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.