Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Фізична особа – підприємець, яка має ознаку незалежної професійної діяльності, сплачує ЄСВ окремо за кожним видом діяльності

25.02.2019

Як інформують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, згідно з підпунктом 3 пункту 6.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (зі змінами) встановлено, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Такі особи ведуть окремий облік доходів/витрат, отриманих/понесених від провадження незалежної професійної діяльності та підприємницької діяльності та здійснює окремо розрахунки з бюджетом.

За результатами звітного року такий платник податку подає дві податкові декларації:

- декларацію про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом ДФС від 02.10.2015 року № 859 - для відображення доходів, отриманих від незалежної професійної  діяльності. Дана декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, а визначений у декларації податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та військовий збір – 1,5 відсотка сплачується до 1 серпня року, що настає за звітним.

- декларацію фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку третьої групи, за формою затвердженою наказом МФУ від 19.06.2015 № 578 – для відображення доходів, отриманих від підприємницької діяльності. Така декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу, а сума єдиного податку сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації.

Також в Головному управлінні звертають увагу, що зазначені особи відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, з початку провадження своєї діяльності мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску.

При цьому, з 01.01.2017 обов’язок визначення бази нарахування єдиного внеску покладено на платників як тих, хто отримує, так і тих, хто не отримує дохід від провадження незалежної професійної діяльності.

Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 9 Закону № 2464, фізичні особи-підприємці, у тому числі і ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом за який сплачується єдиний внесок.

Особливості подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435.

Пунктом 4 розділу ІІІ цього Порядку передбачено, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе Звіт один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік.

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку формують та подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Враховуючи зазначене, фізичні особи – підприємці, які мають ознаку незалежної професійної діяльності, формуюють та подають окремі звіти за кожним видом діяльності.