Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Порядок митного оформлення транспортних засобів для вільного обігу, що переміщуються громадянами на митну територію України

06.12.2018

Відповідно до частини першої ст. 377 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI із змінами і доповненнями товари за товарними позиціями 8701 – 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД (далі – транспортні засоби), які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Ставки ввізного мита встановлені Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України».

Ставки податку на додану вартість – ст. 193 ПКУ.

Ставки акцизного податку – п.п. 215.3.5 прим. 1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, у разі належності транспортних засобів до підакцизних товарів, визначених п. 215.1. ст. 215 ПКУ.

Форма декларації, що використовується для декларування громадянами транспортних засобів для вільного обігу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій» (далі – Постанова № 450).

Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684.

Відповідно до ст. 365 МКУ митне оформлення транспортних засобів, що ввозяться громадянами на митну територію України та підлягають державній реєстрації, здійснюється у будь-якому органі доходів і зборів на всій митній території України з пред’явленням їх цьому органу.

При митному оформленні таких товарів подання попередньої митної декларації, доставка та пред’явлення цих товарів органу доходів і зборів, яким оформлена така попередня митна декларація, є обов’язковими. При митному оформленні таких товарів у пункті пропуску через державний кордон України попередня митна декларація не подається.

Згідно з частиною першою ст. 259 МКУ попередня митна декларація подається до ввезення в Україну товарів, транспортних засобів комерційного призначення (у тому числі з метою транзиту) або після їх ввезення, якщо ці товари, транспортні засоби перебувають на території пункту пропуску через державний кордон України.

Ввезення товару на територію України за попередньою митною декларацією дозволяється протягом 30 днів з дати її оформлення органом доходів і зборів (частина одинадцята ст. 259 МКУ).

Транспортні засоби, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для вільного обігу, повинні бути зняті з обліку в цих органах (частина шоста ст. 377 МКУ).

Порядок митного контролю і митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться громадянами для вільного обігу на митній території України, визначено Правилами митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затвердженими наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 № 1118, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за № 1428/11708 (далі – Правила), та застосовується в частині, що не суперечить МКУ.

При цьому відповідно до розд. ІІІ Правил для випуску транспортних засобів у вільний обіг громадянин повинен надати органу доходів і зборів такі документи:

що підтверджують право власності на транспортний засіб;

що підтверджують зняття цього транспортного засобу з обліку в іншій країні;

що підтверджують його вартість;

технічні характеристики автомобіля (техпаспорт);

митну декларацію за формою, встановленою Постановою № 450.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися в сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» перейти на який можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС (дане роз’яснення у категорії 214).