Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відбулась зустріч податківців з представниками готельно-ресторанного бізнесу

26.10.2018

В селі Яблуниця відбулась спільна зустріч керівництва фіскальної служби області, управління Держпраці із представниками ГО "Асоціації готельєрів та власників садиб Яремчанщини".

Під час зустрічі обговорили актуальні питання, які хвилюють власників готельних комплексів в сфері оподаткування. Також податківці ще раз наголосили на дотриманні роботодавцями вимог діючого законодавства у сфері трудових відносин, відповідальності за його порушення та перевагах прозорої діяльності.

"Питання детінізації трудових відносин є на постійному контролі фіскальної служби, але особливої актуальності питання набуло з прийняттям Урядом 5 вересня розпорядження щодо заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, - зазначила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик. - В рамках розпорядження у вересні  ц.р. нами проводилась активна роз’яснювальна робота щодо легалізації трудових відносин та доходів населення, а вже з 5 жовтня п.р. ми почали проводити контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на виявлення неоформлених найманих працівників та дотримання роботодавцями вимог законодавства при виплаті заробітної плати".

За словами керівника фіскальної служби,  податківцями вже підготовлений перелік суб’єктів господарювання для проведення перевірок. До цього переліку, в першу чергу, потрапили платники, у яких згідно поданої звітності відсутні наймані або мають оформлені трудові відносини лише з одним найманим працівником, однак таким платником задекларовані значні суми доходів. Також до цього переліку увійшли платники, які нараховують заробітну плату на рівні, нижче мінімальної. Зокрема, в групу ризику потрапили суб’єкти господарювання, які займаються готельно-ресторанним бізнесом, лісопильним виробництвом,виробництвом одягу, продуктів харчування та будівництвом. За два з половиною тижні жовтня працівниками фіскальної служби перевірено 133 суб’єкти господарювання. За результатами перевірок виявлено 16 СГД, які використовували працю 33 неоформлених найманих.

"Дотримання роботодавцями норм трудового законодавства є не лише гарантією забезпечення соціальних виплат громадянам, зарахування їм страхового стажу при виході на пенсію, а й основою формування місцевих бюджетів, оскільки питома вага ПДФО, який відраховується із заробітних плат, в загальних надходженнях складає понад 60%. Відповідно, належне фінансове забезпечення Карпатського регіону сприяєтиме розвитку культури, освіти та туристичної привабливості краю", - підсумувала Ірина Столярик.