Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Івано-Франківська митниця ДФС підсумувала результати діяльності за 9 місяців п.р.

05.10.2018

Про результати роботи працівників митної служби за 9 місяців 2018 року розповів під час сьогоднішньої прес-конференції начальник Івано-Франківської митниці Василь Ватаманюк.

Як зазначив керівник митниці за січень-вересень 2018 року надходження митних платежів до державного бюджету склали 1,9 млрд. грн. Це на 166,5 млн. грн. або на 10 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Загальний товарообіг вантажів за цей період склав 1,2 млрд. дол. США, що на 37 відс. більше, ніж у аналогічному періоді 2017 року. При цьому, на експорт оформлено товарів вартістю 636 млн. дол. США, а імпорт склав – 384 млн. дол. США.

За його словами, таких результатів митниці вдалось досягти в умовах росту як експортних так і імпортних операцій, зокрема обсяги експорту з початку року зросли на 73 відс., що свідчить про ріст бізнесової активності суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності нашої області, а імпорту – на 30 відс. більше.

Що стосується структури експорту, то вона є сталою впродовж декількох останніх років. Зокрема,  суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вивозять деревину та вироби з неї, машини устаткування та транспорт, продукти хімічної промисловості, машини, продовольчі товари та продукція сільського господарства, текстильні вироби. При імпорті на територію області в основному ввозяться машини, устаткування та транспорт, продукти хімічної промисловості, деревина та целюлозно-паперові вироби, метали та вироби з них, текстильні вироби та взуття, продовольчі товари та продукція сільського господарства, паливно-енергетичні товари тощо.

Також Василь Ватаманюк позитивно оцінив роботу системи “єдиного вікна”. Зокрема зазначив, що на сьогодні питома вага оформлень експорту по «єдиному вікну» становить 94% та імпорту – майже 100%, тоді як у 2017 році частка вантажів, що оформлювались через «єдине вікно» складала близько 20%.

«Я сміливо називаю запуск «єдиного вікна» великим кроком в еволюції української митниці. Вже сьогодні перевагами цієї спрощеної системи користується близько 80% бізнесу. І з кожним днем переваги цього механізму митного оформлення відчуває на собі все більше користувачів. “Єдине вікно стає основним способом спілкування підприємств з органами контролю”, -сказав посадовець.

Крім того, Василь Ватаманюк коротко розповів про ситуацію з автомобілями на «єврономерах» та ознайомив з інноваційними технологіями, які застосовуватимуться при митному контролі, зокрема із впровадженням системи «Смарт»-митниць. «Така система використовуватиме інтелектуальну систему ризиків, єдиний портал надання дозвільних документів, електронне декларування, здійснюватиме управління та контроль над всіма ланцюгами поставок, постмитний контроль та постаудит. Крім того, дані новації дозволять уніфікувати митні процедури, усунути вплив людського фактору та скоротити час на здійснення митних процедур», – підсумував посадовець.