Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Відбулась спільна нарада контролюючих органів щодо посилення заходів з погашення суб’єктами господарювання заборгованості з єдиного внеску

22.08.2018

У фіскальній службі області відбулась спільна нарада керівництва Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в області, Пенсійного фонду України в області та представника обласної прокуратури з метою посилення заходів з погашення суб’єктами господарювання заборгованості з єдиного соціального внеску.

За словами заступника начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Наталії Зікратої, заборгованість зі сплати єдиного внеску на початок місяця складає 84 млн.грн. Приріст заборгованості по єдиному соціальному внеску в порівнянні з початком року складає 31 млн.грн. Найбільші суми боргів з ЄСВ мають платники міста Івано-Франківська – 38,9 млн.грн., Коломийського району – 7,7 млн.грн., Косівського району – 5,8 млн.грн. та Калуського району – 4,3 млн.грн.

«На сьогодні у суспільстві набуло резонансу питання своєчасності пенсійних виплат, які для значної частини громадян є основним джерелом доходів. Тому, органами ДФС особлива увага приділяється погашенню заборгованості суб’єктами господарювання з єдиного соціального внеску, який формує дохідну частину Пенсійного фонду України, - зазначила Наталія Зікрата. - Адже заборгованість з єдиного внеску ставить під загрозу своєчасність виплати пенсій та призводить до не зарахування працівникам підприємств страхового стажу при виході на пенсію».

Продовжуючи посадовець зазначила, що основними заходами щодо стягнення заборгованості з ЄСВ, що проводяться сьогодні - це інвентаризації своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати ЄСВ, здійснення аналізу заходів стягнення сум заборгованості зі сплати ЄСВ з моніторингом стадій узгодження чи оскарження та забезпечення передачі узгоджених вимог про сплату боргу, інших виконавчих документів на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби та проведення звірок щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами щодо стягнення ЄСВ. Також, за наявності достатніх підстав, органи ДФС вносять письмові пропозиції до органів Державної виконавчої служби щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України згідно чинного законодавства боржників – фізичних осіб або керівників боржників – юридичних осіб, у яких відсутнє майно.

Під час заходу сторони обговорили робочі моменти щодо обміну інформацією між контролюючими органами, напрацювали план заходів щодо стягнення заборгованості з ЄСВ та посилення роботи в даному напрямку.