Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Уряд ухвалив проекти постанов щодо спрощення використання РРО

13.06.2018
13.06.2018 р. Кабінетом Міністрів України прийнято два проекти постанов, які дадуть можливість запровадити інноваційні підходи у сфері РРО.
 
Використання касових апаратів (РРО) є важливою умовою для детінізації економіки, легалізації фактично отриманих доходів, сплати податків до бюджету, збільшення податкових надходжень. Наразі процес реєстрації РРО займає час і коштує гроші для підприємців. Мінфін України напрацював рішення, які спрощують використання касових апаратів (РРО), та ініціює пілотний проект реєстрації й експлуатації новітніх моделей.
 
Зокрема, проектом постанови «Про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей, призначених для реєстрації розрахункових операцій» передбачено вивчення та дослідження новітніх моделей програмно-технічних засобів для здійснення розрахункових операцій.
 
Після завершення пілотного проекту буде прийнято рішення щодо доцільності впровадження таких моделей у промислову експлуатацію та подальшого застосування підприємцями поряд з традиційними моделями РРО. Тому для реєстрації розрахунків можна буде використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації замість традиційних касових апаратів.
 
Крім того, проектом постанови «Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій» (зміни до постанови № 601) передбачено:
 
запровадження механізму обміну інформацією в електронному вигляді при введенні в експлуатацію, технічному обслуговуванні та ремонті РРО через центри сервісного обслуговування;
 
удосконалення порядку технічного обслуговування та ремонту РРО, що створить передумови для врегулювання взаємовідносин між суб’єктами господарювання і центрами сервісного обслуговування в частині періодичності та умов виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту РРО;
 
удосконалення процесу обміну інформацією між територіальними органами ДФС і центрами сервісного обслуговування при введенні РРО в експлуатацію та подальшому їх обслуговуванні.
 
Це дасть можливість:
 
скоротити обсяг тіньового обігу товарів;спростити використання касових апаратів (РРО) ;заощадити час та кошти для підприємців на використання РРО;демонополізувати ринок РРО.
 
«Два акти щодо спрощення ведення касових апаратів, які ми сьогодні розглянули, насамперед зацікавлять тих, хто займається бізнесом і своєю діяльністю наповнює державну скарбницю України, а також робить важливий внесок у розвиток нашого ВВП. Ми пропонуємо суттєво спростити систему реєстрації. Також ми хочемо залучити інновації, які є ключовим пріоритетом нашого уряду», — зазначила в.о. міністра фінасів О. Маркарова.
 
Такі ініціативи є частиною проекту Мінфіну України «Податки Просто». Мета — консолідувати сили у пошуку рішень, спрямованих на поліпшення процедур адміністрування податків.