Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Ганна Захаріїв: Новий механізм СМКОР блокує значно менше податкових накладних

13.04.2018

Якщо порівняти в цифрах попередню і оновлену систему, то в минулому році за час дії системи призупинено реєстрацію 6,7 тисяч податкових накладних. В середньому щомісяця блокувалось 1,1 тис. накладних. За три тижні роботи удосконаленої системи зупинення реєстрації ризикових податкових накладних призупинено лише 26 податкових накладних прикарпатських суб’єктів господарювання. Про це під час прес-конференції повідомила заступник начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ганна Захаріїв.

За її словами, оновлена система не зупиняє податкові накладні реального сектору та дає змогу блокувати реєстрацію сумнівного податкового кредиту. Майже всі податкові накладні системою блокуються по ризиковим платникам.

Також посадовець розповіла про роботу системи в удосконаленому варіанті. Раніше податкова накладна проходила два етапи, перший з яких був «відсікаючий», коли ПН відповідала критеріям та реєструвалася. Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялась на «пересорт» (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).  Нова система аналізу податкових накладних має чотири етапи: відсікаючий; контроль наявності ознак ризиковості платника податку; моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника та перевірка ризиковості здійснення операцій, тобто контроль наявного «пересорту».

Якщо у минулому році рішення приймалися лише комісією центрального апарату, то сьогодні в регіонах вже створені комісії, які будуть приймати рішення протягом 5-ти робочих днів щодо заблокованих накладних. Центральний апарат буде мати можливість переглядати протягом 7-ми робочих днів рішення регіональних податкових органів лише по тих платниках, обсяг операцій за якими перевищує 30 млн. грн, але знову ж таки всі рішення будуть формуватися в регіонах.

Ще одна новизна даної системи - діятиме принцип «мовчазної згоди». Тобто, якщо Комісія регіонального чи центрального рівня не прийняла рішення в установлений строк, податкові накладні повинні зареєструвати наступного дня автоматично.

Таблиці платників податків також будуть прийматися регіональними органами.  Всі таблиці, які були прийняті в минулому році, будуть актуальними та  використовуватимуться і при реалізації нової системи.

«В зв’язку з відновленням роботи системи зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ми активізували роз’яснювальну роботу для платників податків, проводимо семінари, тренінги, практикуми та гарячі лінії тощо. Зокрема, запланували семінар на 17 квітня об 11 годині. Тому принагідно запрошую платників податків на даний захід, - повідомила Ганна Захаріїв. - Також, з метою оперативного вирішення питань бізнесу щодо відновлення реєстрації  накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській відкрито спеціальну телефонну «гарячу лінію» за номерами телефонів:  (0342) 77-18-85, або 77-18-70».

Нагадаємо, що Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено зміни в порядок роботи системи блокування податкових накладних, а саме виключено п. 74.2 ст. 74 Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.