Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Відбулась веб-конференція з питань декларування доходів громадян

22.02.2018

Заступником начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області  Оксаною Петришин проведено веб-конференцію з питань декларування минулорічних доходів громадян та отримання податкової знижки.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків під час проведення веб-конференції.

Питання: Cкажіть, будь ласка, якщо договір укладено на навчання племінника, чи маю я право на податковий кредит?

Відповідь: Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує середню спеціальну або вищу освіту за себе або члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти). Племінник не є родичем першого ступеня споріднення, отже права на податкову знижку в такому випадку немає.

Питання: Чи можна отримати податкову знижку за 2016 рік у 2018 році?

Відповідь: Якщо Ви не скористалися правом на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, (тобто у 2017 році за 2016 рік), то відповідно до Податкового кодексу України таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Питання: Витрати за навчання на військовій кафедрі навчального закладу включаються до сум податкової знижки?

Відповідь: Навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, тому включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.

Питання: При нотаріальному посвідченні договору дарування прибутковий податок був сплачений. Чи подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи ?

Відповідь: Відповідно до ст. 179 Податкового кодексу України, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо він отримував доходи від операцій продажу чи обміну майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

Питання: Скажіть, сплатити податок треба в день подання декларації?

Відповідь: Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до 1 травня 2018 року. Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року.

Питання: Які документи необхідно подати щоб отримати податкову знижку на суму коштів, сплачену за навчання у коледжі?

Відповідь: Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення. Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів

Питання: Має право на повернення податкової знижки за навчання батько дитини, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено прізвище та ім’я дитини та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини)?

Відповідь: Скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення.

Питання: Якщо навчання в університеті почалося в вересні 2017 року, за який період потрібна довідка про доходи щоб отримати податкову знижку ( за цілий 2017 рік, чи за вересень-грудень)?

Відповідь: Для отримання податкової знижки необхідно подати довідку про отримані доходи за 2017рік.

Питання: Я їду за кордон на постійне місце проживання і мені потрібна довідка про відсутність податкового боргу. Що для цього потрібно?

Відповідь: Відповідно до Податкового кодексу України платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Орган ДФС протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Питання: Я навчаюся в інтернатурі медичного університету. Можна подати декларацію для повернення сплаченого податку ?

Відповідь: Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 Податкового кодексу України, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Питання: Чи надають в цьому році в ДПІ в м. Івано-Франківську допомогу при заповненні декларації? Куди можна звернутися?

Відповідь: Декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до податкових інспекцій за місцем своєї податкової адреси. Допомогу при заповненні декларації про майновий стан і доходи можна отримати у центрах обслуговування платників, які діють при державних податкових інспекціях та їх відділеннях, зокрема, в ДПІ в м. Івано-Франківську це зал № 3.

Також на допомогу громадянам на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області функціонує спеціальний розділ «Деклараційна кампанія-2018», в якому розміщено копії нормативно-правових актів, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форму річної податкової декларації і зразок її заповнення, порядок подання декларації для отримання податкової знижки.