Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Віктор Глушпенко: Держава та місцеві громади, які несуть витрати на розвиток туристичного краю повинні мати відповідні компенсатори

19.02.2018

Як зазначив під час прес-конференції заступник начальника Головного управління ДФС в області Віктор Глушпенко, з державного бюджету сьогодні фінансується масштабна реконструкція доріг, місцевий бюджет забезпечує розвиток соціальної інфраструктури. Все це в комплексі підвищує туристичну привабливість Івано-Франківщини, і як наслідок - дає можливість туристичному бізнесу активно розвиватись, накопичувати відповідні фінансові ресурси.

«Але держава та місцеві громади, які несуть витрати на розвиток туристичного краю повинні мати відповідні компенсатори, якими в значній мірі є податкові відрахування легально працюючого бізнесу. Без належного виконання бізнесом свого податкового обов’язку є  неможливим подальший розвиток курортних місць, що в свою чергу не дозволить забезпечити ще більший потік туристів з усіх регіонів країни», - сказав Віктор Глушпенко.

За його словами, податківці приділяють значну увагу діяльності суб’єктів господарювання обласного центру та найбільш популярних туристичних місць нашої області в зимовий період – сіл Поляниця, Яблуниця, Татарів, Микуличин та міста Яремче.

«При цьому акцент ставиться на виявленні  господарських одиниць, які здійснюють різного роду діяльність без державної реєстрації та отримання дозвільних документів, адже системно аналізуються та попадають в поле зору контролюючих органів саме суб’єкти господарювання, діяльність яких легалізована, – сказав посадовець. -  Тобто доперевірочний аналіз, під час якого використовуються наявні у нас бази даних та податкова звітність, дозволяє відібрати до перевірок підприємців з числа зареєстрованих, а решта, які працюють «по сірому», безтурботно працюють і надалі».

З цією метою ще до проведення фактичних перевірок працівники ДФС проводять так зване візуальне обстеження господарських одиниць, які здійснюють фінансово-господарську діяльність на території того чи іншого населеного пункту. Податківці здійснюють обстеження об’єкту без контакту з суб’єктом господарювання, на правах споживача, зводячи до мінімуму будь-які незручності для платника податків. Однак, у випадку відсутності кутка споживача, на якому має бути розміщена необхідна інформація про СГД та відповідні дозвільні документи, податківці звертаються до присутніх на місці працівників чи суб’єктів господарювання щодо встановлення відповідних відомостей.

На сьогодні обстеженнями охоплено близько 60 відсотків Яремчанщини (в повному обсязі - с. Микуличин та м. Яремче, на 70% - с. Поляниця, та 25% - с. Яблуниця).  В ході перевірок виявлено: 4 випадки надання послуг готельного господарства без державної реєстрації суб’єкта господарювання; 53 господарські одиниці на час обстеження тимчасово не працювали; 11 випадків роздрібної торгівлі алкогольними напоями без придбання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями; 7 випадків використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин тощо.

Обстежено 556 суб’єктів господарювання, які  використовували працю 627 найманих осіб.    Згідно податкової  звітності  по даних платниках   обліковується  249 найманих працівників.  Таким чином, за даними обстежень встановлено 378 найманих працівників, з якими не оформлено трудові відносини.

«Тут варто зазначити, що особливо звертаємо увагу на підприємців, які в розпал туристичного сезону та за великої кількості відпочивальників, дозволяють собі не працювати, – сказав Віктор Глушпенко. - Дізнавшись про приїзд в населений пункт податківців, вони швидко зачиняють свої точки. Тож, в подальшому ми в першу чергу перевіряємо таких «господарників» – з початку поточного року проведено 11 фактичних перевірок, перевірки 8 об’єктів ще тривають. За наслідками таких перевірок до суб’єктів господарювання застосовано фінансових санкцій на загальну суму 120 тис. грн.».

Фотоматеріали по темі

/
  • Прес-конференція заступника начальника ГУ ДФС Віктора Глушпенка