Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

З 1 липня механізм зупинення реєстрації податкових накладних запрацює в штатному режимі - Ірина Столярик

09.06.2017

З 1 липня 2017 року механізм зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних запрацює в штатному режимі. Про це під час прес-конференції повідомила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, цього року ДФС впроваджено нові процедури в відшкодуванні податку на додану вартість, зокрема спрощено механізм повернення ПДВ шляхом запровадження Єдиного публічного Реєстру на бюджетне відшкодування. Завдяки цьому процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично, майже всі заявлені до повернення суми відшкодовуються протягом місяця за результатами камеральних перевірок. Так, за час функціонування Реєстру прикарпатським платникам вже відшкодовано 182,7 млн.грн., що складає 96,7 % за заявами, поданими протягом березня-квітня 2017 року.

Разом з тим, щоб унеможливити формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету з 1 квітня 2017 року запроваджено механізм зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, впродовж трьох місяців діє перехідний період, протягом якого реєстрацію не призупиняють, а лише надсилають квитанцію із застереженням.

«Фактично така система в автоматизованому режимі дозволяє зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної у разі коли постачальник фактично не здійснює господарську операцію, а реєструє виключно з метою надання покупцю необґрунтованої податкової вигоди у вигляді неправомірного сформованого кредиту з ПДВ», - зазначила Ірина Столярик.

Виходячи з цього, Головним управлінням ДФС в області активізовано роз’яснювальну роботу з платниками податків щодо новацій в адмініструванні та відшкодуванні податку на додану вартість. Фахівцями обласного управління у червні-липні п.р. заплановано проведення ряду кущових семінарів у найбільших населених пунктах області. Про зазначені заходи буде повідомлено додатково через засоби масової інформації, офіційний портал ГУ ДФС в області та стенди в Центрах обслуговування платників.