Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

В обласній фіскальній службі підбили підсумки роботи за перший квартал поточного року

12.04.2017

Завдяки минулорічній реформі податкової системи, вдосконаленню процесів адміністрування податків і зборів та свідомій позиції суб’єктів господарювання Івано-Франківщини,  в 2017 році  простежується стрімка динаміка зростання надходжень до бюджету. Про це повідомила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик під час прес-конференції для провідних засобів масової інформації області.

За її словами, в І кварталі 2017 року до зведеного бюджету Івано-Франківщини  надійшло 2,2 млрд. гривень, що на 795 млн. гривень більше фактичного обсягу збору за аналогічний період минулого року. З них до державного бюджету поступило 1,3 млрд.грн., до місцевих бюджетів – 0,9 млрд. грн.

Надходження до державного бюджету у порівнянні з 2016 роком збільшились на 488,8 млн. грн., місцеві бюджети отримали більше на 306 млн.грн.

По основних бюджетоформуючих платежах забезпечено приріст, зокрема з  податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 723,4 млн. грн., що на 264 млн.грн., більше ніж минулоріч,  рентної плати за користування надрами - 668,3 млн. грн., що більше на 384,9 млн.грн., податку на додану вартість  - 277,4 млн. грн. що більше на 93,7 млн.грн., ПДФО – 723,4 млн.грн., що більше на 264 млн. грн., а також до Пенсійного фонду зросли надходження ЄСВ на 237,6 млн. грн. та склали 786,8 млн.грн.

Щодо бізнесової активності, керівник фіскальної служби повідомила, що на обліку в податкових інспекціях Івано-Франківщини перебуває 69,5 тисяч суб’єктів господарювання, з них 26,5 тисяч - юридичних та 43 тисячі фізичних осіб-підприємців.

В зв’язку з зміною з 1 січня поточного року правил сплати єдиного внеску, склалась ситуація коли підприємці, які не здійснювали діяльність і не отримували дохід, вирішили припинити державну реєстрацію. Так, протягом грудня 2016 року понад 3 тисячі таких підприємців подали заяви на припинення державної реєстрації. У І кварталі 2017 році на припинення державної реєстрації заяви подали ще 4,9 тисяч підприємців.

Однак, є й такі, які у І кварталі 2017 року розпочали свій бізнес, зокрема зареєстрували діяльність 3,1 тисячі суб’єктів господарювання, з них 0,4 тисячі юридичних осіб та 2,7 тисяч підприємців.

«Переконана, що скорочення кількості суб’єктів господарювання зупинилося і ми надалі повинні зробити усе для того, щоб зберегти і покращити тенденцію їх росту», - зазначила Ірина Столярик.

Щодо контрольно-перевірочної роботи, Ірина Столярик повідомила про зменшення кількості проведених документальних перевірок суб’єктів господарювання-юридичних осіб. «Хоча з попереднім роком їх кількість зменшилась тільки на 7 відсотків, але якщо взяти останні роки, то таке зменшення буде в рази, зокрема у І кварталі 2014 року проведено 236 перевірок юридичних осіб, тоді як цього року - лише 106 перевірок, - сказала посадовець. - Загалом в І кварталі 2017 року перевірки торкнулися тільки 0,4 відсотки юридичних осіб. При цьому їх результативність значно зросла – до бюджету донараховано 15 млн. грн. узгоджених податкових зобов’язань, проти 0,5 млн.грн. у 2014 році».

Також керівник обласного відомства розказала про запроваджені новації ДФС, зокрема про Єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування ПДВ, автоматизовану систему блокування фіктивних податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних та Реєстр отримувачів бюджетної дотації для сільськогосподарських товаровиробників.

За словами Ірини Столярик, з метою підвищення довіри платників податків до органів ДФС, удосконалення роботи фіскальної служби і покращення надання сервісних послуг платникам, Міністерством фінансів України розроблено концепцію реформування ДФС. Реформа передбачає оптимізацію структури відомства, впровадження інформаційних технологій, антикорупційні заходи, налагодження комунікації та інші нововведення. Концепція реформування розроблена за участі експертів і спеціалістів Міжнародного валютного фонду, Ради Європи і інших авторитетних міжнародних організацій.

Фотоматеріали по темі

/
  • В обласній фіскальній службі підбили підсумки роботи за перший квартал поточного року