Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Який термін подання декларації з податку на прибуток сільськогосподарськими підприємствами?

20.04.2016

Відповідно до п.п. «б» п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для виробників сільськогосподарської продукції встановлено річний податковий (звітний) період. Податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Згідно з п.п. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 ПКУ для виробників сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПКУ, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, податковий (звітний) період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Отже, останнім днем подачі виробниками сільськогосподарської продукції річної податкової декларації з податку на прибуток за податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року є 29 серпня.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 112.04).

 

Калуські платники сплатили до місцевих бюджетів 67 мільйонів гривень

 

За січень-березень 2016 року від платників податків Калущини надійшло до місцевих бюджетів міста та району 67,0 млн. гривень податків та зборів.

Виконуюча обов’язки начальника Калуської ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області Марія Місюра зазначила, що дані поступлення більші на 20,3 мільйонів гривень, ніж у аналогічному періоді попереднього року, або на 43,5 відс.

Найвагомішу частку в загальній структурі надходжень займає податок з доходів фізичних осіб – 29,8 млн. гривень, або 44,5 відсотки, місцеві податки і збори – 26,3 млн. гривень, або 39,3 відсотки, єдиний податок  - 6,4 млн. гривень, або 9,6 відсотки.

«Податок на доходи фізичних осіб залишається бюджетоутворюючим податком  місцевих бюджетів, при цьому легалізація заробітної плати, декларування доходів, отриманих у 2015 році, з яких не було сплачено ПДФО – це додаткові джерела наповнень місцевих бюджетів, а це в свою чергу - фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, зарплати працівникам бюджетної сфери та ін.,» - зазначила посадовець.