Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Наближається до завершення кампанія декларування доходів громадян

30.04.2015 -

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звертає увагу, що окремі категорії громадян, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи, подають таку декларацію до 1 травня 2015р. Тобто граничним строком подання податкової декларації за минулий рік є 30 квітня 2015 року.

За останніми даними, прикарпатці вже подали понад 5,3 тисячі декларацій про майновий стан та доходи, отримані у минулому році, в яких сума задекларованого доходу складає 333,2 млн.гривень. Згідно з поданими деклараціями, самостійно визначена сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 7,6 млн. гривень. У свою чергу сума податкової знижки, яка підлягає поверненню громадянам наразі сягає 2,9 млн. грн.

Нагадаємо, подавати  податкову  декларацію  про майновий стан і доходи до  органів Державної фіскальної служби можна за вибором громадянина, а саме: в електронній формі з дотриманням умови реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; особисто платником або уповноваженою на це особою.

Поштове відправлення слід було здійснити до 20 квітня 2015 року, а при поданні в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін, тобто 30 квітня 2015 року.

Для подання декларації «електронкою» громадяни можуть скористатися сервісом «Декларування он-лайн». Для цього платникові потрібно безкоштовно отримати в ДФС електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку.

Безкоштовний електронний цифровий підпис можна отримати в представництвах Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС, які працюють в центрах обслуговування платників при ДПІ у м.Івано-Франківську, Коломийській та Калуській  ОДПІ.

Як відомо, з 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від фізичних осіб - громадян, які не є підприємцями);

- отримання іноземних доходів;

- якщо протягом 2014 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 146160 грн.;

- інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Така декларація подається упродовж всього року.

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України. Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Детальна інформація з питань декларування доходів громадян розміщена на офіційному веб-порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області в окремому розділі „Декларування доходів громадян - 2015”. Зокрема, нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації, коментарі з питань декларування доходів та відеороз’яснення.


Читайте також:

Приклади розрахунку податкових зобов’язань та заповнення декларації про майновий стан і доходи