Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В Тисменицькому управлінні провели тренінг для платників податків

20.08.2019

Нещодавно фахівцями Тисменицького управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області проведено тренінг для платників податків на тему: «Оподаткування орендної плати за землі сільськогосподарського призначення».

   Під час тренінгу старший державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Тисменицького управління Світлана Онищенко розповіла присутнім про оподаткування доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки та майнового паю. 

Світлана Онищенко звернула увагу, що об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством. Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар. Орендар при нарахуванні чи виплаті фізичній особі доходу у вигляді орендної плати зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір - 1,5 відсотка. 

Крім того, увагу присутніх було акцентовано на проведенні органами ДФС операції «Урожай», якою передбачено залучення до декларування і сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками та громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га і обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. Податківці зауважили на дотриманні роботодавцями норм трудового законодавства та обов’язковому оформленні найманих працівників, які задіяні у сільськогосподарських роботах.