Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Резерви наповнення місцевого бюджету обговорили на зустрічі в Рогатинській райдержадміністрації

12.06.2019

Днями відбулась зустріч начальника Рогатинської ДПІ Калуського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області  Тетяни Холяви з першим заступником голови Рогатинської райдержадміністрації Оленою Мороховською, начальниками відділів та управлінь РДА.

Темою зустрічі були питання наповнення місцевої казни та пошук резервів надходжень.  Як зазначила начальник Рогатинської ДПІ Тетяна Холява, сервісне обслуговування платників податків, надання якісних адміністративних послуг та співпраця з місцевою владою щодо наповнення місцевого бюджету - є одними із головних напрямків роботи Рогатинської ДПІ.

Керівник податкової інспекції ознайомила присутніх з результатами роботи щодо забезпечення надходжень до бюджету та відмітила їх позитивну динаміку. Зокрема зазначила, що за 5 місяців 2019 року до зведеного бюджету від платників Рогатинського району надійшло 109,5 тис грн податків і зборів, з них до державного бюджету - 53,8 тис грн, до місцевого - 55,7 тис грн. Серед основних бюджетоформуючих податків місцевого бюджету посадовиця назвала податок на доходи фізичних осіб – 42,1 тис грн, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 10,0 тис грн, єдиний податок  - 7,8 тис грн, орендна плата за землю – 8,5 тис грн.

При цьому Тетяна Холява звернула увагу, що громада міста має значні резерви для наповнення місцевого бюджету. За її словами успішний розвиток територіальної громади та їі фінансове забезпечення залежить не лише від розмірів прийнятих ставок на туристичний збір, майнових податків, а й від роботи з проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна, землі, повідомлення органів фіскальної служби щодо здійснення громадянами господарської діяльності без державної реєстрації, відсутності у підприємців відповідних дозвільних документів, не видачі споживачам розрахункових документів тощо.

Крім цього, для забезпечення наповнення місцевих бюджетів, особливу увагу необхідно приділяти увагу питанню погашенню заборгованих сум, зокрема податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельному податку.

В ході зустрічі також обговорено зміни в податковому законодавстві, які відбулися з початку року та визначено подальші кроки співпраці на 2019 рік.