Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Чергова зустріч з представниками місцевих об’єднаних територіальних громад відбулася в Коломийському управлінні ГУ ДФС

15.04.2019

В Коломийському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області відбулась зустріч з представниками П’ядицької, Коршівської, Матеївецької та Печеніжинської об’єднаних територіальних громад, на якій обговорили питання декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році, облік земельних ділянок та облік об’єктів нерухомості на територіях відповідних ОТГ.

Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Коломийського управління Оксана Жураківська нагадала присутнім, що з 1 січня по 1 травня щороку в Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих в 2018 році. «Нормами Податкового кодексу визначені категорії осіб, які зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік та осіб, які мають право на податкову знижку, - сказала посадовиця. – Ті громадяни, які минулоріч отримали доходи, з яких податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не був сплачений, зобов’язані до 2 травня задекларувати такі доходи, визначити суму ПДФО та військового збору  і до 1 серпня сплатити їх. Декларування доходів є обов’язком кожного громадянина».

Крім цього, Оксана Жураківська зупинилася на питанні обліку земельних ділянок. Зокрема нагадала, що згідно норм Податкового кодексу України  від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також зазначила, якщо фізична особа, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року повинна подати письмову заяву у довільній формі та надати копії документів, що посвідчують право такої особи на пільгу до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано заяву.

Головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів фізичних осіб Коломийського управління Марія Кравченко розповіла про  сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2019 році. Зокрема нагадала, що повідомлення-рішення про сплату податку надсилаються за місцем реєстрації платника. Тому платникам, які змінили місце реєстрації, необхідно подати до контролюючого органу заяву форми 5 ДР протягом місяця після такої зміни.

Також Марія Кравченко зазначила, що розмір нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залежить від розміру ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, на території яких знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться  нарахування податку.

Учасники зустрічі напрацювали відповідні заходи щодо проведення обліку земельних ділянок з метою нарахування земельного податку та обліку нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Також прийняли рішення щодо надання керівниками ОТГ Коломийському управлінню нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться за межами населеного пункту, для проведення нарахування земельного податку за такі землі. Крім цього, податківці порекомендували керівникам ОТГ переглянути прийняті рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів і у разі необхідності прийняті нові.