Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На Долинщині відбулась зустріч податківців з головами сільських рад

15.03.2019

На Долинщині відбулась чергова зустріч податківців Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області з представниками сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад району. Основними питаннями, які обговорювалися на заході були питання щодо пошуку додаткових ресурсів наповнення місцевих бюджетів, вжиття заходів щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення, забезпечення погашення заборгованості з податків та зборів, декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році та інші.

Про стан заборгованості зі сплати місцевих податків і зборів фізичними особами-підприємцями, юридичними особами та громадянами, які зареєстровані на територіях відповідних сільських, селищних рад та ОТГ повідомила начальник відділу погашення боргу Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Ірина Сидор. За словами посадовиці, з метою забезпечення  надходження сум податкового боргу податківцями на постійній основі вживаються заходи, передбачені чинним законодавством. Це зокрема, і надсилання податкових вимог, і проведення співбесід, і направлення боржникам податкових вимог і стягнення грошових коштів за інкасовими дорученнями, реалізація заставного майна тощо.

Також Ірина Сидор зазначила, що на сьогодні, одним з проблемних питань щодо забезпечення погашення сум боргу з податків, є необхідність інформування платників про незначні суми такої заборгованості. Оскільки податкова вимога надсилається, якщо сума боргу перевищує 1020 гривень, відповідно громадяни можуть і не знати про його наявність. В зв’язку з цим посадовиця запропонувала  представникам органів місцевого самоврядування сприяти в поширенні інформації серед мешканців громади про суми такої заборгованості та проводити відповідну роз`яснювальну роботу з платниками податків, фізичними особами щодо необхідності її сплати.

Підбиваючи підсумки, учасники засідання дійшли згоди, що лише відкрита співпраця органів ДФС та місцевого самоврядування дає можливості вирішення проблемних питань та забезпечення збільшення надходжень до місцевого бюджету.