Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

У розпорядженні громад Рожнятівщини – понад 6 млн. грн. плати за землю

08.06.2018

Протягом п’яти місяців цього року від власників землі та землекористувачів Рожнятівщини до бюджету надійшло 6,15 млн. грн. плати за землю, що  на 390 тис. гривень. більше  минулорічних надходжень.

Вагому частку надходжень, а це майже 82,6 відсотків, сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 5,08 млн. грн. Ще 1,07 млн. грн. перерахували фізичні особи.

Фахівці Долинської ОДПІ звертають увагу, що відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку для фізичних осіб звільняються: інваліди першої і другої груп; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком) та ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону № 3551; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на всі земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Таким чином, з 01.01.2018 скасовано обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичними особами.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано письмову заяву довільної форми про самостійне обрання / зміну земельної ділянки для застосування пільги  (п. 281.4 ст.281 ПКУ).

Податківці наголошують на необхідності своєчасної сплати до бюджету земельного податку та орендної плати за землю, адже ці кошти спрямовуються до скарбниці місцевої громади та йдуть на її розвиток, вирішення соціально-економічних питань.