Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Податкові новації вивчали на семінарі платники Калущини

07.02.2018

Вчора, 6 лютого 2018 року, податківці Калуської ОДПІ провели семінар для платників Калущини та розповіли про новації податкового законодавства, які вступили в дію з 1 січня 2018 року.

В.о. начальника Калуської ОДПІ  Любов Жаровська ознайомила учасників семінару з результатами роботи інспекції за 2017 рік. Зокрема повідомила, що на обліку в Калуській ОДПІ перебувають 1927 юридичних та 3836 фізичних осіб, в т.ч. в Галицькому та Рогатинському відділеннях – 2032 юридичних осіб та 2046 фізичних осіб. У минулому році ними сплачено до зведеного бюджету 1503,8 тис. грн. податків і зборів, в т.ч. до державного бюджету - 570,1 тис. грн., до місцевого - 933,7 тис. грн.

Заступник начальника управління - начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Калуського управління Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Марія Місюра розповіла про зміни в нарахуванні, сплаті та поданні звітності з єдиного соціального внеску,  податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку для фізичних осіб - підприємців.

Як зазначила посадовиця, з 1 січня 2018 року змінено розрахунок максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, а платники єдиного податку першої групи з 1 січня 2018 року сплачуватимуть ЄСВ в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати, що складає 819,06 грн. Також змінено терміни сплати ЄСВ для підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Крім того, визначено терміни сплати ЄСВ для членів фермерського господарства. Відтепер вони сплачуватимуть ЄСВ не пізніше 19-го числа місяця, що настає за кварталом за який сплачується єдиний внесок.  

Також Марія Місюра наголосила, що підприємці, які протягом звітного року отримували дохід ви­ключно від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування, чи які протягом 2017 року змінювали систему оподаткування із спрощеної на загальну та навпаки, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 09 лютого 2018 року.

Про податок на прибуток,  податок на додану вартість та зміни в оподаткуванні рентної плати та місцевих податків у 2018 році розповіла заступник начальника управління - начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Калуського управління ГУ ДФС Надія Романів. Посадовиця зазначила,  що з 1 січня 2018 року скасовано процедуру зупинки реєстрації податкових накладних, а зміни, внесені до п.201.10 ст. 201 ПКУ, встановлюють 15 денний строк реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних для від’ємних розрахунків коригування. Також наголосила, що граничним строком подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств та розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за 2017 рік  є 1 березня 2018 року.

Про зміни у проведенні розрахунків у готівковій формі та застосуванні РРО розповів заступник начальника відділу обслуговування акцизних складів та податкових постів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Івано-Франківській області Богдан Мручок.  Він наголосив, що з 20 грудня 2017 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року №984, підвищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

Також посадовець наголосив, що відповідно до вказаної постанови платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. грн., зобов’язані застосовувати РРО. Крім того, повідомив про зміни, внесені до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

На завершення зустрічі податківці нагадали учасникам семінару про проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року та надали відповіді на питання платників.