Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Про новації податкового законодавства розповіли в Коломийській ОДПІ

02.02.2018

Вчора, 01 лютого 2018 року, в Коломийській ОДПІ відбувся семінар для платників податків.

Відкрила семінар в.о. начальника  Коломийської ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області Оксана Мельниченко, яка привітала присутніх та коротко ознайомила з результатами роботи інспекції за минулий рік. Як зазначила посадовиця, на  обліку в Коломийській ОДПІ перебуває  9450 платників податків т.ч. 3233 юридичних осіб та 6217 фізичних осіб, якими сплачено майже 252 млн.грн. податків і зборів до Державного бюджету  та 343,4 млн.грн. - до місцевого.  «Завдяки співпраці з органами місцевого самоврядування та  платниками податків забезпечено виконання бюджетів всіх рівнів, але враховуючи особливості децентралізації актуальними стають питання пошуку додаткових джерел надходжень до місцевих бюджетів, що дасть змогу розвиватися містам і селам: легалізація  найманої робочої сили, збільшення надходжень акцизного податку, земельного податку та орендної плати за землю», -  підкреслила Оксана Мельниченко.

Також посадовиця наголосила, що в 2017 році в результаті реформування органів державної фіскальної служби, чисельність працівників Коломийської ОДПІ суттєво зменшилася. При цьому,  кількість  наданих ними адміністративних послуг зросла. Так, протягом 2017 року фахівцями Центру обслуговування Коломийської ОДПІ розглянуто 42107 звернень платників, що на 12690 більше в порівнянні з минулим роком. 

Начальник Коломийського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Іван Кирик  повідомив, що з 1 січня 2018 року набрали чинності норми Закону  України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році"  від 07.12.2017 року № 2245-VIII, які внесли зміни до Податкового кодексу щодо окремих податків і зборів.

Про зміни для підприємців - «спрощенців» розповіла заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Оксана Жураківська. Вона розповіла про зміну ставок для платників єдиного податку, а саме для першої групи -  встановлена ставка органами місцевого самоврядування в розмірі 10 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатної особи (176,2 грн.), для другої групи – не більше 20 відсотків від мінімальної заробітної плати (744,6 грн.).

Як зазначила Оксана Жураківська,  в місті Коломия на 2018 рік встановлена ставка 12%, а це на сьогодні становить 446,8 грн., Матіївецькою ОТГ збільшено ставки з 12% до 16%, П’ядицькою ОТГ з 12% до 20% та Угорницькою сільською радою з 10% до 12%. При цьому посадовиця зазначила, що для уточнення встановленого розміру ставки єдиного податку платникам можна звернутись до сільських, селищних рад чи ОТГ за своєю податковою адресою. Для платників третьої групи встановлено ставку у розмірі 3  відсотки  від виручки, у разі, якщо вони є платником ПДВ та 5 відсотків - якщо не платник ПДВ.

Також Оксана Михайлівна наголосила, що наявність податкової заборгованості у підприємця протягом двох послідовних кварталів є підставою для виключення з реєстру платника єдиного податку.

Посадовиця також повідомила, що граничний розмір доходу, який дає право на застосування пільги у 2018 році складає 2470 грн., розмір соціальної пільги складає 881 грн.

Щодо єдиного внеску, то за словами Оксани Жураківської, з 1 січня 2018 року змінено розрахунок максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Так, платники єдиного податку першої групи з 1 січня п.р. будуть сплачувати ЄСВ в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати, що складає 819,06 грн. (коефіцієнт 0,5 не застосовується). Також змінено терміни сплати ЄСВ для підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та визначено термін сплати для членів фермерського господарства. Вони сплачуватимуть ЄСВ не пізніше 19-го числа місяця, що настає за кварталом за який сплачується єдиний внесок.  Завершуючи свій виступ Оксана Жураківська нагадала, що з 01 січня 2018 року розпочато кампанію декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 р., яка триватиме до 01 травня 2018 р.

Заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Наталія Котурлаш розповіла про головні зміни з податку на додану вартість. Зокрема повідомила, що з 1 січня 2018 року скасовано процедуру зупинки реєстрації податкових накладних, а зміни, внесені до п.201.10 ст. 201 ПКУ, встановлюють 15 денний строк реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних для від’ємних розрахунків коригування. Відбулися зміни і щодо застосування 7-відсоткової ставки ПДВ для медичних виробів, а саме з  01.01.2018р. такі операції будуть оподатковуватися за ставкою 7% тільки, якщо лікарські засоби дозволені для виробництва і застосування в Україні та внесені до Держреєстру лікарських засобів та медичних виробів, які внесені до Держреєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Також Наталія Богданівна зазначила, що у 2018 році збільшено на 16,8 відсотка ставку рентної плати за спеціальне використання води, внесено зміни у частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води та порядку нарахування податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води.

Крім цього, посадовиця наголосила на змінах до форми податкової декларації з транспортного податку, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 року № 415. Також з 01.01.2018 року діє оновлена форма податкової декларації з плати за землю.

Про податок на прибуток підприємств розповіла заступник начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Леся Германюк. Зокрема посадовиця наголосила, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною декларацією квартальну або річну фінансову звітність. Також звернула увагу на  уточнення вимог щодо неприбуткових організацій.

Щодо проведення розрахунків у готівковій формі та застосування РРО присутнім розповів заступник начальника відділу фактичних перевірок контролю за готівковими операціями управління аудиту Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ігор Кравець. Окремо наголосив, що 20.12.2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 984, якою встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

На семінарі були присутні представники Коломийського міськрайонного центру зайнятості населення, зокрема начальник відділу Марія Кіф’як, яка нагадала про подання звіту до центру зайнятості ЗПН «Про наявність вакансій» та про створення нових робочих місць з відшкодуванням єдиного соціального внеску.

 

Учасники  семінару отримали відповіді на свої запитання. На завершення зустрічі Оксана Мельниченко подякувала присутнім за співпрацю.