Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Прикарпатські підприємства сплатили до зведеного бюджету 296,3 мільйони гривень податку на прибуток

19.08.2019

З початку року підприємства Івано-Франківщини перерахували до зведеного бюджету 296,3 мільйони гривень податку на прибуток, що на 64,9 мільйона більше, ніж за відповідний період 2018 року. До державного бюджету надійшло 265,7 млн грн податку на прибуток, а місцеві бюджети отримали 30,6 млн грн даного податку. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Найбільші надходження податку на прибуток до бюджету забезпечили суб'єкти господарювання обласного центру – 102,6 мільйонів, від платників Тисменицького району надійшло 15 мільйонів та від суб'єктів Рогатинщини – 12,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено ст.137 Податкового кодексу України. Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст.136 цього Кодексу, від бази нарахування, визначеної згідно зі ст. 135 цього Кодексу. Базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

Згідно з п. 137.4 ст. 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарний квартал, півріччя, три квартали та рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Нагадаємо, граничний термін сплати податку на прибуток за IІ квартал 2019 року припадає на 19 серпня.