Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Прикарпатська митниця підбила підсумки роботи за рік

27.12.2017

Про результати роботи працівників митної служби у 2017 році розповів під час сьогоднішньої прес-конференції начальник Івано-Франківської митниці Василь Ватаманюк.

«Рік що минає був успішніший за попередній, і ми з впевненістю можемо констатувати, що розвиток економіки держави набирає обертів, оскільки ми маємо значний ріст зовнішньої торгівлі, - зазначив Василь Ватаманюк. – Загалом, у 2017 році надходження митних платежів до державного бюджету складуть 2 млрд. 379 млн. грн., у порівнянні з минулим роком сума збільшиться на 627 млн. грн.».

За його словами, таких результатів митниці вдалось досягти в умовах росту як експортних так і імпортних операцій, зокрема обсяги експорту з початку року склали майже 560 млн. доларів США та зросли на 38 відс., а імпорту – 505 млн. доларів США, що на 30 відс. більше.

Що стосується структури експорту, то вона є сталою впродовж декількох останніх років. Зокрема,  суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вивозять деревину та вироби з неї, машини та електроустаткування, яєчні суміші, цемент та вироби з нього, покриття пластмасові для підлоги, різноманітна хімічна продукція та текстильні вироби. При імпорті на територію області в основному ввозяться автомобілі, промислове обладнання та устаткування, полімерні матеріали, прокат плоский, папір для виготовлення плит ДСП та папір мішковий.

Також, суттєво виросли обсяги ввезення легкових автомобілів після 1 серпня 2016 року, з набранням чинності Закону України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів. Так у 2017 року Івано-Франківською митницею ДФС було оформлено майже 6 500 таких авто зі сплатою 319 мільйонів гривень, що становить майже 20 відс. у загальній сумі сплачених податків.

З початку року послугами митниці скористались 1200 підприємств регіону та 194 суб’єктів з інших областей.

Разом з тим, прикарпатські митники також працюють і над подальшим створенням комфортних умов для ведення бізнесу шляхом оптимізації його логістики.

З цією метою створено інтерактивну електронну карту підрозділів митного оформлення в області, яка розміщена на офіційних сайтах ГУ ДФС в області, Івано-Франківської ОДА, Торгово-промислової палати. Даний електронний сервіс  відображає всі основні елементи митної інфраструктури: під’їздні шляхи, наявність служб державних видів контролю, склади тимчасового зберігання, часові показники оформлення товарів, перелік митних брокерів.

Крім того, починаючи з червня цього року громадяни отримали можливість здійснювати оформлення ввезених автомобілів у всіх підрозділах митного поста “Прикарпаття” по вул. Польовій, вул. Юності та с. Ямниця.

Також за результатами опрацювання транзитного потенціалу області, митницею розглядається можливість створення сектору митного оформлення у м. Рогатин, який є у центрі магістралі між Львівською та Тернопільською областями.

Крім того, Василь Ватаманюк коротко розповів про зміни в адмініструванні митних платежів, які наберуть чинності у наступному році. Так Міністерством фінансів України видано наказ «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» від 1 листопада № 898, яким передбачено створення єдиного казначейського рахунку ДФС, з якого буде проводитись списання митних платежів при митному оформленні в будь-якій митниці.

Фотоматеріали по темі

/
  • Прикарпатська митниця підбила підсумки роботи за рік