Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

В обласній ДФС підбили підсумки за рік

27.12.2017

Про результати роботи працівників фіскальної служби у 2017 році та пріоритети роботи на наступний рік розповіла під час сьогоднішньої прес-конференції начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

«2017 - й рік був непростий як для платників податків так і податківців Івано-Франківщини. Зважаючи на розпочату податкову реформу та реорганізацію самої фіскальної служби, ми разом вчились працювати в нових умовах. При цьому спільними зусиллями нам вдалось втримати позитивну динаміку щодо наповнення державного та місцевих бюджетів, сприяти поступовій стабілізації нашої економіки», - сказала Ірина Столярик.

За її словами, завдяки небайдужій позиції платників податків  щодо виконання податкового обов’язку місцеві громади отримали потужний ресурс для свого розвитку, держава – для підвищення соціальних стандартів життя громадян, відновлення та розбудови дорожньої інфраструктури. Відтак, до кінця року очікується залучити до зведеного бюджету 8,95 млрд. гривень, що більше аналогічного періоду минулого року на 2,29 млрд. гривень.

Прораховується позитивна динаміка по основних бюджетоформуючих платежах, зокрема з податку на додану вартість, з податку на прибуток, з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Рік, що минає, став рекордним в плані надходжень податку на додану вартість – до бюджету вже залучено майже 1,2 млрд. грн. ПДВ, що на 94,1 млн. гривень більше ніж у 2016 році. Середньомісячний збір цього платежу склав 109,9 млн. грн., що на 17,9 млн. грн. більше ніж минулоріч.

З удосконаленням процесу відшкодування ПДВ заборгованість з відшкодування цього податку скорочено на 99,7 % або на 149,7 млн. грн. З врахуванням невідшкодованого ПДВ у попередні періоди на розрахункові рахунки платників податків з початку року повернуто 1 млрд. 49 млн. грн. ПДВ.

Що стосується місцевого бюджету, то очікується залучити в 2017 році  більше 4 млрд. грн., що майже на 30 відс. більше ніж у 2016 році.

До Пенсійного фонду планується залучити 3,2 млрд.грн. що більше на 809,3 млн. гривень єдиного внеску, або на 33 відсотка ніж в 2016 році.

«Щодо бізнесової активності, необхідно відмітити ріст суб’єктів господарювання, які започаткували власну справу в цьому році. Ми практично вийшли на ту саму кількість зареєстрованих платників, яка була на початок року, а це 71 тисяча юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, фактично з початку року зареєстрували власну справу 8 тис. підприємців, - сказала Ірина Столярик. - Водночас, ми зменшили кількість перевірок бізнесу в 1,2 рази. За рік проведено тільки 800 планових та позапланових перевірок юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. При цьому ми продовжуємо працювати над підвищенням їх ефективності – до бюджету впродовж року донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму 61 млн. грн., що на 31 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року».

Також керівник фіскальної служби запевнила, що податківці, й надалі працюватимуть не лише над забезпеченням повноти надходжень до бюджетів всіх рівнів, виявленню недобросовісних платників та руйнації схем ухилення від оподаткування, а й над вдосконаленням процесів адміністрування податків і зборів, обслуговуванням наших клієнтів – платників податків. Адже, органи ДФС стають повноцінною сервісною службою, тому це є пріоритетним в роботі податківців у наступному році.

Крім того, Ірини Столярик коротко розповіла про новації податкового законодавства, передбачені в законопроекті №6776-д про внесення змін до Податкового кодексу України. Зміни, які незабаром вступлять в дію, стосуватимуться податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати, екологічного податку, плати за землю для фізичних осіб, неприбуткових установ та організацій, спрощеної системи оподаткування, відповідальності посадових осіб та змін пов’язаних з підвищенням мінімальної заробітної плати.

 

 

Фотоматеріали по темі

/
  •  В обласній ДФС підбили підсумки за рік