Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Податківці зустрілись з головами об'єднаних територіальних громад Коломийщини та Косівщини

07.12.2018

В Матеївецькій об'єднаній територіальній громаді відбулась зустріч представників фіскальної служби області, управління держпраці, Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування та голів об'єднаних територіальних громад Коломийщини та Косівщини щодо проблем та перспектив зміцнення податкової бази місцевих бюджетів в умовах реалізації реформи місцевого самоврядування.

Під час заходу обговорено можливості громад щодо резервів надходжень до бюджету місцевих податків і зборів, а також зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, які будуть запроваджені в 2019 році.

За словами заступника начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Наталії Зікратої, в умовах децентралізації відповідальність органів місцевого самоврядування за наповнення бюджетів значно зростає. Однією з головних цілей фіскальної служби та  ОТГ на сьогодні є наповнення місцевих бюджетів, тому особливу увагу необхідно приділяти залученню додаткових джерел доходів.

"Основними завданнями працівників фіскальної служби та керівництва ОТГ, в першу чергу, має стати забезпечення повного обліку і проведення інвентаризації земельних ділянок та об'єктів житлової та нежитлової нерухомості , - зазначила Наталія Зікрата. - Також наголосила на необхідності контролю представниками громади не тільки за майновими податками, а й акцизним податком з роздрібної реалізації підакцизної продукції, застосуванні суб'єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій та видачі фіскальних чеків".

Також під час заходу надано практичні поради щодо боротьби із здійсненням  підприємницької діяльності без державної реєстрації, неофіційною зайнятістю та визначено основні шляхи співпраці і обміну інформацією між фіскальною службою та об'єднаними територіальними громадам.

Всі ці заходи сприятимуть збільшенню надходжень податків до місцевих бюджетів, що в подальшому позитивно вплине на розвиток селищних громад.