Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Керівництво обласної фіскальної служби зустрілось із спостерігачами місії ОБСЄ в Україні

19.04.2017

Начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик зустрілась із спостерігачами Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі Драґаном Ґаґовічем, Лука Коста та Людмилою Федорчук.

Сторони обговорили концепцію реформування ДФС, зокрема централізацію функцій та вплив реорганізації у відомстві на ведення бізнесу.

За словами начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірини Столярик, з метою підвищення довіри платників податків до органів ДФС, удосконалення роботи фіскальної служби і покращення надання сервісних послуг платникам, Міністерством фінансів України розроблено концепцію реформування ДФС. Реформа передбачає оптимізацію структури відомства, впровадження інформаційних технологій, антикорупційні заходи, налагодження комунікації та інші нововведення.

«Cьогодні зроблено перший крок щодо реалізації даної концепції. Реорганізація ДФС проходитиме в два етапи.

На першому етапі, що стосується ДФС, то районні ДПІ будуть ліквідовані як юридичні особи та залишаться Центрами обслуговування платників, що надаватимуть виключно сервісні функції.

На другому етапі, з 1 січня 2018 року, планується в податковій вертикалі  ліквідувати юридичні особи на обласному рівні та створити Міжрегіональне головне управління ДФС», - зазначила Ірина Столярик.

Також під час зустрічі представник місії Драґан Ґаґовіч цікавився ситуацією пов’язаною із припиненням державної реєстрації підприємцями, які не здійснюють діяльність і не отримують дохід, у зв’язку із внесеними змінами з 1 січня п.р. в частині сплати ними єдиного внеску.

Як повідомила керівник фіскальної служби області, на обліку в податкових інспекціях Івано-Франківщини перебуває 69,5 тисяч суб’єктів господарювання, з них 26,5 тисяч - юридичних та 43 тисячі фізичних осіб-підприємців.

В зв’язку з зміною з 1 січня поточного року правил сплати єдиного внеску, склалась ситуація коли підприємці, які не здійснювали діяльність і не отримували дохід, вирішили припинити державну реєстрацію. Так, протягом грудня 2016 року понад 3 тисячі таких підприємців подали заяви на припинення державної реєстрації. У І кварталі 2017 році на припинення державної реєстрації заяви подали ще 4,9 тисяч підприємців.

Однак, є й такі, які у І кварталі 2017 року розпочали свій бізнес, зокрема зареєстрували діяльність 3,1 тисячі суб’єктів господарювання, з них 0,4 тисячі юридичних осіб та 2,7 тисяч підприємців.