Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Підприємство має у власності об’єкти нерухомості. Яким чином визначити зобов’язання з податку на нерухоме майно у 2017 році у випадку прийняття місцевими радами у поточному році змін до рішень про встановлення податку на нерухоме майно, які були прийняті у 2016 році і який механізм застосування (незастосування) понижуючого коефіцієнту 0,5 до ставок по податку у 2017 році?

04.04.2017

Відповідно до п. 12.3 ст. 12 ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та зборів у межах своїх повноважень приймають сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Підпунктом 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ визначено, що рішення про встановлення місцевих податків і зборів має бути офіційно оприлюднено відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). У іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Водночас п. 4 Прикінцевих положень Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» установлено, що в 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання Закону № 1791, не застосовуються вимоги п.п. 4.1.9 п. 4.1 та п. 4.5 ст. 4, п.п 12.3.4 п. 12.3, п.п 12.4.3 п. 12.4 та п. 12.5 ст. 12 ПКУ та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Пунктом 3 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» установлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону № 1791, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Відповідно до п. 1 ст. 73 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97 «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно п.п. 12.3.3 п.12 ст.12 ПКУ копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів.

У відповідності до копії рішення міської ради, яке було прийняте  30.01.2017, Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 1), яке було прийняте відповідно до рішення міської ради  від 30.06.2016, викладено в новій редакції. У відповідності до вступної частини рішення міської ради від 30.01.2017 дане рішення міською радою було прийняте на виконання вимог законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». Згідно п.4 рішення міської ради від 30.06.2016, рішення міської ради від 30.06.2016 набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Відповідно до копії рішення міської ради від 20.01.2017, яке прийняте на виконання Закону України від 20.12.2016 №1791-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», внесено зміни в рішення міської ради від 28.01.2016, в частині викладення ставок по податку в новій редакції. Рішення міської ради від 28.01.2016 радою було прийнято відповідно до Закону України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» та набрало чинності з врахуванням вимог Закону України від 24.12.2015 №909-VІІІ.

Враховуючи вищевикладене, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нерухомості, що знаходяться в містах Івано-Франківської області, у 2017 році юридичними особами вираховується, виходячи із ставок, які затверджені рішеннями міських рад, що прийняті у січні 2017 року.  При цьому, враховуючи те, що вказані рішення були прийняті на виконання Закону України від 20.12.2016 №1791-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», а також те, що вони внесли зміни до рішень місцевих рад, які діяли в тому числі з 1 січня 2017 року, відповідно до пункту 3 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» у 2017 році коефіцієнт 0,5 до ставок по податку на нерухоме майно, які прийняті рішеннями від 30.01.2017 та від 20.01.2017 №7-10, не застосовується.

До списку