Територіальні органи ДФС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Чи повинен сплачувати єдиний соціальний внесок фізична особа – підприємець, яка перебуває на загальній системі оподаткування, та не веде жодної діяльності?

13.11.2015

Відповідно до п. 2  частини 1 ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого  від  їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи  фізичних  осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У  разі  якщо  таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право   самостійно  визначити  базу  нарахування,  але  не  більше максимальної    величини    бази   нарахування   єдиного   внеску, встановленої  цим  Законом.  При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

До списку